Omlouváme se, na stránce zatím pracujeme

Níže naleznete doporučení na výlety z pensionu Gerta Český Krumlov. Inspiraci pro to, jak u nás trávit dovolenou. Připravili jsme pro Vás doporučení na výlety v Českém Krumlově a v okolí v jižních Čechách. Krumlovu se zde budeme věnovat spíše okrajově, doporučení je spíše na místa mimo historické centrum. Hlavní část Českého Krumlova je popsána úplně všude, výlety jsou spíše doporučení pro trávení delší dovolené, kdy už město nestačí. Jestliže nechcete nikam cestovat autem, klikněte přímo na mapičku, pokud chcete vyrazit dále, tak klikněte na směr kam chcete vyrazit nebo posunem dolů pročtěte vše. Přejeme krásně strávený čas v Českém Krumlově a jeho okolí. 

Mapa Český Krumlov
Výhled z pokoje
Pension Gerta Český Krumlov

Český Krumlov

Pension Gerta Český Krumlov

Lipno

Lipno nad Vltavou

Stezka

Svatý Tomáš a Vítkův Hrádek

Vítkův hrádek je zřícenina hradu nad malou osadou Svatý Tomáš. Je to zde upraveno tak, aby byla zpřístupněna hradní věž. Nemusíte se bát, výstup nahoru je po vybudovaném schodišti, které je u stěny hradní věže. Za normální viditelnosti uvidíte Lipenskou přehradu, Frymburk a za jasného počasí i Alpy. 

Doporučujeme kouknout i na kalendář akcí, v letních měsících zde bývá i kulturní program. 

Jedná se o velice pěkný výlet, parkuje se u kostelíku v osadě Svatý Tomáš a poté se jde procházkou k Hradu (asi půl km, ale směr nahoru 🙂 )

Doporučujeme v létě využít cestu převozem z Frymburka a zpět okolo přehrady. Frymburk je velice pěkné městečko a stojí za to se zde zastavit. 

 

 

Frymburk a Welness hotel Frymburk

Za nepříznivého počasí můžete navštívit Welness hotel Frymburk. Najdete zde vnitřní i venkovní saunový svět, vnitřní a venkovní Aquapark (prosím čekejte spíše bazény ne veliký aquapark) a aquaria “svět pod hladinou”. Svět pod hladinou je hezké navštívit s malými dětmi, ale opět čekejte místnosti s akvárii a jedním bazénem, kam se může sahnout na ryby. Nic obrovského. 

Ve Frymburku si projděte náměstí, jděte se podívat na převoz a navštivte nějakou z pláží. 

Rozhledna Moldaublick

Chcete něco vyššího než Vítkův Hrádek, vyražte na Moldaublick. Rozhledna je v  Rakousku a dá se k ní dojít krásnou přírodou z ČR. Výlet je ale delší a na jeho konci vás čeká poměrně vysoká železná rozhledna. Při jejím výstupu vidíte stále pod sebe, pozor pokud vám vadí výšky. V horních patrech již i cítíte, jak se rozhledna lehce hýbe. Trasu výletu z české strany vám ukáže taťka nebo tam můžete dojet autem z Rakouska.

Černá v Pošumaví

Chcete se jet koupat, vyražte do Černé v Pošumaví

Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, Památník A. Stiftera, Třístoličník

Pension Gerta Český Krumlov

Vyšší brod

Hrad Rožmberk

Pension Gerta Český Krumlov

České Budějovice

Pension Gerta Český Krumlov

Ostatní

Instagram